Kurs obsługi programów SDL Trados i SDLX

Korzystając ze swego już prawie dziesięcioletniego doświadczenia w stosowaniu programów CAT do tłumaczenia, przygotowałem kurs obsługi programów SDL Trados oraz SDLX. Jest to kurs przeznaczony dla osób początkujących, które chcą zacząć korzystanie z z takich programów. Materiał obejmuje ok. 20 godzin szkoleniowych, jest przygotowany w postaci prezentacji uzupełnionej o pliki ćwiczeniowe i programy dodatkowe, przydatne w pracy tłumacza.

Aktualna wersja kursu  (dla programów SDL Trados Suite 2007 i SDLX ) zawiera m.in. takie tematy, jak: tworzenie baz TM i glosariuszy MTM, korzystanie z edytora Word i TagEditor, konwersja baz, alignment, typowe problemy, optymalne ustawienia programu.

Kurs ten opiera się na doświadczeniach praktycznych i polega na uczeniu się w praktyce stosowania programu, poznawaniu jego możliwości i sposobów zastosowania oraz rozpoznawaniu i samodzielnym naprawianiu pojawiających się często problemów. 

Istnieje również możliwość indywidualnego dostosowania poziomu szkolenia, jak też przygotowania materiałów dot. takich programów jak Transit (XV i NXT), Wordfast, Catalyst, Passolo itp.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod adresem: jacek@scholz.com.pl.

Dodaj odpowiedź