Nowa strona

Nadszedł czas, aby odświeżyć wygląd mojej strony internetowej. Zasadnicza zawartość strony nie uległa zmianie – można na niej znaleźć podstawowe informacje na temat wykonywanych przeze mnie tłumaczeń, specjalizacji w zakresie tłumaczeń technicznych z języka niemieckiego i na język niemiecki, zasady współpracy oraz aktualne dane kontaktowe.

Ponadto strona została uzupełniona o niniejszy blog, w którym chciałbym publikować w miarę systematycznie wpisy dotyczące pracy tłumacza, posługiwania się oprogramowaniem wspomagającym typu CAT, wyszukiwania informacji w Internecie oraz coś w rodzaju kącika porad w kwestiach technicznych, głównie związanych z tłumaczeniem i edycją tekstu.

Zachęcam także do korzystania ze zmienionej i zaktualizowanej sekcji dot. słowników. Wszystkie linki do stron zostały zweryfikowane i powinny być aktualne. Pojawiło się sporo nowych słowników z różnych dziedzin – są to głównie słowniki techniczne, ale znajdą się również glosariusze terminologiczne i odnośniki do terminologii Unii Europejskiej, terminologii prawnej, finansowej, logistycznej i wiele innych.

Dodałem też nieco więcej linków do portali zawierających ciekawe propozycje dla tłumaczy – od możliwości znalezienia zleceń po forum wymiany doświadczeń i poglądów.

Zapraszam do zapoznania się z nowym układem strony i wyrażania swoich opinii.

Comments are closed.

Theme by RoseCityGardens.com